20130722

Esmaspäev ehk kahekümne teine


Lätist elusalt ja tervelt tagasi, success.
Iga päev õppisin midagi uut ehk järgnevalt tulevad tähelepanekud Lätist ja sealsest paiknemisest.


Alustame algusest:
1. Läti liiklusmärgil "ole ettevaatlik, lapsed võivad üle tee joosta" ajab tüdruk poissi taga ehk poisid on nii meeleheitel ja paanikas, et nad on nõus ootamatult sõiduteele jooksma.
2. Ülekäigurada tähistaval märgil on kriipsujuku ilusti ülekäiguraja peal, mitte selle kohal nagu on Eestis. Ju siis saab ta varsti üle tee.
3. Peatee märk on väike näitaja (jep, suuruse poolest).
4. Kuigi Läti majandus on kasvava trendiga, siis toimub see viidamajanduse arvelt aka Riias ei ole ühtegi suunavat silti.
5. Toonekurgede populatsioon on meeletu.

Liigume edasi olulisema juurde:
6. Alkoholi valik on kohati suurem kui Eestis ehk pina colada Džons on ülihea, maasika daiquiri oma aga mitte.
7. Tuja kämpimisplatsil oli välikäimlates ilusam wc-pott kui meil enne remonti (ja enne remonti ei olnud sel ka midagi viga). Ning vetsus oli vesi. Ja eemal oli eraldi varjualune, kus olid kraanid ja oli võimalik vett keeta ja pistikuid kasutada. JAAA, ma olin ka üllatunud.
8. Ventspilsi kämpimiskoht oli ilus ning täiesti inimlik. Inimesed olid ka inimlikud va. see jorss, kes kell 7:03 hommikul otsustas oma tsikli piirajasse lasta.
9. Paraadi ajal oli linnas peaaegu kogu liiklus suletud ning meeletud rahvamassid olid tee äärde kogunenud. Nüüd ma tean, mis tunne oli Jared Letol, kui ta Eestis esines ning kõik teda vaatasid ja üritasid tähelepanu saada. Annan talle andeks, et ta mind ei märganud. Järgmisel korral läheb ehk paremini.
10. Ma olen üsna kindel, et mitte ükski eestlane ei ole Ventspilsis nii hästi karaokena Whiskey in the Jar'i laulnud, kui meie seda tegime. Tänutäheks sain suvaliselt tüübilt snickersi. Võin väita, et minu muusikaalane karjäär sai just hoo sisse.

5-palli skaalal annan kogu tripile 4 punkti. Sellised pikad vahemaad ei ole minule mõeldud, kui ma just tsikliga sõitma ei õpi ja endale masinat ei soeta.


peace out.

_____
No mida ilma?!

No comments:

Post a Comment